25
Digital Marketing Manager
AUDIMAS BRAND, UAB

Mums reikalingas

Marketing team plays an important role at AUDIMAS. Digital Marketing Manager is a professional who is responsible for maintaining a brand’s online presence and sales by working on various marketing campaigns.
We are happy to announce an opening for this role. If you are a team-oriented marketing professional and have experience in digital marketing, this may be an offer for you!

To be successful in this role you will need:
• University degree in Marketing (or equivalent)
• Digital marketing experience, understanding and applying the latest digital marketing trends
• Data analysis, content creation, basic design skills
• Wonderful written and verbal communication skills
• Be knowledgeable about search engine optimization (SEM) & search engine marketing (SEM) as well as customer relationship management (CRM)
• Knowledge on working with social media campaigns
• High sense of ownership and responsibility, proactive approach, diligence
• Ability to work independently and be open to change and innovation
• Strong time planning and work coordination skills as well as attention to detail
• Energy, personal motivation, and the desire to exceed expectations,
• Be comfortable working in a fast-paced work environment
• Good knowledge of English

Darbo pobūdis

• Create monthly tasks and project plans, monitor and report progress
• Manage digital campaigns, SMM communication (FB IG, others), prepare online videos
• Manage employer branding projects, including communication on Linked IN platform
• Initiate projects, ensure effective and timely communication, monitoring and reporting
• Maintain fluent monthly cooperation with brand ambassadors’ team and initiate campaigns with brand‘s influencers
• Perform other tasks related to marketing activities to meet business goals

Įmonė siūlo

• A job where you will be able to touch various business processes, learn and improve your skills
• Interesting experiences that help improve and develop marketing skills
• Becoming a part of a great team of leisure and sportswear professionals
• The opportunity to pursue a career in a successful Lithuanian company
• Discount program for sports and leisure clothing and accessories
• Other benefits, snack days, company events, etc.

Mėnesinis bruto atlyginimasBruto/mėn.  € 2020

Vietovė

    Vilnius, Vilniaus apskritis, Lietuva

Laikas

  • Visa darbo diena

Kalbos

  •  Anglų
  •  Lietuvių
Kontaktinis asmuo
Audronė Mejia Reyes

Tikime, kad gyvenimas yra judėjimas. Kartais užtenka žengti pirmą žingsnį, kad pradėtum įdomią ir įkvepiančią kelionę. Mes kuriame ir prekiaujame laisvalaikio ir sporto apranga, kuri pasižymi funkcinių elementų gausa, naujomis konstrukcijomis, sumaniais sprendimais, bet svarbiausia tai yra sukurta galvojant apie poreikį laisvai judėti visais keturiais metų laikais.

"Audimas Brand" komandą vienyja daugiau nei 100 komandos narių, kurie dirba visoje Lietuvoje. Platus prekybos tinklas pasiekia pirkėją visais kanalais: parduotuvėse ir el. prekyboje. Mūsų gaminių galima įsigyti net užsienyje. Didžiuojamės kurdami nacionalines sporto aprangos kolekcijas. Kiekviena diena yra kupina kūrybos, judesio ir laisvės. Judėk pirmyn kartu su mumus!

Įmonės tinklalapishttp://www.audimas.com

Daugiau jūsų paiešką atitinkančių rezultatų:

Eksporto plėtros projektų vadovas (gamybinė kompanija/farmacija)
NOVA LUX management solutions klientas
Vilnius
€ 3200
Galioja iki: 2024.05.09
Director of sales development for the Baltic states
Human Capital Center, MB
Kaunas
€ 10000 – 12000
Galioja iki: 2024.05.22
Pašto skyriaus grupės vadovas (-ė)
JAV ambasada Lietuvoje
Vilnius
€ 1870 – 2526
Galioja iki: 2024.04.25
Prekės ženklo vystymo vadovas (-ė)
Amston klientas
Vilnius
€ 3800 – 4140
Galioja iki: 2024.05.08
Darnaus judumo ir paslaugos vadovas (-ė)
Lietuvos geležinkeliai, AB
Vilnius
€ 3600 – 5400
Galioja iki: 2024.05.07
Country manager